US 100 - řešení pro křehké produkty

sacek Rachat

Společnost Velteko má dlouholeté zkušenosti s balením křehkých produktů. Jedním z řešení je versatilní balicí a uzavírací stroj US 100, při jehož vývoji byl kladen důraz na různorodé specifické vlastnosti jednotlivých produktů. Křehké produkty, jako jsou například sušenky či oplatky vyžaduj obzvlášť šetrný postup při balení do sáčků.

Sáček plný drobků je minulostí.

Kompletní cesta produktu z pece do sáčku (skrze balicí linku) je optimalizována s ohledem na minimální pádovou výšku a ochranu produktu před rozbitím a rozlomením. Zároveň je také nutné vyzdvihnout vysoký výkon balicího zařízení.

Princip balicího a uzavíracího stroje US 100 je jednoduchý. Z role fólie je vytvarován sáček, přičemž jeho horní část zůstává otevřená. Prázdný sáček je pak ve stroji posouván v kapsách do jednotlivých funkčních stanic. Stanice jsou vždy konfigurovatelné dle produktu a finální funkce sáčku.

Dávkování produktu do sáčku zajišťuje speciální provedení kombinační váhy, která je nainstalovaná uvnitř stroje. Takto umístěná váha zajišťuje nízkou pádovou výšku balené komodity do sáčku a tedy i její minimální poškození.

Toto komplexní řešení zaručuje, že se křehké oplatky a podobné potraviny dostanou ke spotřebiteli při plně automatizované cestě v té nejlepší kvalitě.

Více o balicím a uzavíracím stroji US 100.

VELTEKO - The vertical packaging machine expert

sacek Rachat

všechny novinky

Rychlý kontakt Rychlý kontakt
Napište nám svůj dotaz.